• Dzień Ziemi

•      22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi. W naszej szkole już dziś odbyło się z tej okazji przedstawienie. Klasa 6c przygotowała bardzo ciekawą inscenizację. Była tu mowa o szeroko pojętej ekologii, żywiołach, szczególnie zaakcentowana był problem segregacji  śmieci. Przed publicznością zaprezentowały się cztery żywioły, był film edukacyjny, nie zabrakło też śpiewu (wszyscy śpiewaliśmy piosenkę!).

• Uwaga konkurs!

•   Informujemy, że Ministerstwo Sprawiedliwości organizuje skierowany do dzieci i młodzieży konkurs na plakat. Zadanie konkursowe polega na stworzeniu plakatu promującego mediację
            i Międzynarodowy Dzień Mediacji 2024.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody (tablet, zegarki Smartwatch, słuchawki, głośniki bezprzewodowe, dyplomy oraz zaproszenie na spotkanie w Ministerstwie Sprawiedliwości.
            Prace można przesyłać do 09 czerwca 2024r. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 18 września 2024r. Szczegóły znajdziecie na stronie (link poniżej).

Zapraszamy do udziału!

• Studio Carnaval

•    27 marca mieliśmy okazję zobaczyć program artystyczny w wykonaniu Studia Carnaval. Międzynarodowa grupa z Rumunii, Ukrainy i Mołdawii zaprezentowała  taniec pięknej Jasmin, kostkę na żywo, zespół  pomarańczowy (taniec). Pojawił się także klaun Igor, dziwny profesor z Niemiec i człowiek sprężyna. Emocji nie brakowało!

• Dzień Kobiet

• 8 marca świętowaliśmy Dzień Kobiet. Klasy 4a i 4b przygotowały występ, w którym nie zabrakło piosenek o kobietach, sentencji, kobiecej mody
             i odpowiedniej dawki humoru. Nie zabrakło także słodkiego poczęstunku, życzeń i kwiatów.

Serdecznie dziękujemy!

• 21.12.2023r.

W czwartek. 21 grudnia, obejrzeliśmy jasełka w wykonaniu uczniów klasy 5b.
            W przedstawieniu, oprócz tradycyjnego przekazu historii narodzin Jezusa, poruszone zostały bardzo ważne tematy: potrzeba miłości, przyjaźni, współczucia, rodzinnego ciepła, pomagania innym. Dziękujemy za ten piękny przekaz w klimatycznej, świątecznej oprawie.

• Wycieczka do Świdnicy i Wałbrzycha

• 05.12.2023r.

5 grudnia uczniowie klas 7. uczestniczyli w wycieczce do Świdnicy i Wałbrzycha, podczas której mieli okazję podziwiać Kościół Pokoju im. Trójcy Świętej w Świdnicy – to największa drewniana barokowa świątynia w Europie, wpisana na listę światowego Dziedzictwa UNESCO. W Wałbrzychu odwiedziliśmy Explora Park- tzw. Centrum Aktywnej Edukacji, którego głównym przesłaniem jest stworzenie dzieciom i młodzieży warunków do nauki przez zabawę.

KOMUNIKAT

Salka szachowa w hali sportowej ZSz-P w Ścinawce Średniej była miejscem rozgrywania Mistrzostw Powiatu szkół podstawowych w szachach dla klas 4-6. W gronie 8 drużyn najlepszą była Szkoła Podstawowa nr 3 z Kłodzka, grająca w składzie: Borys Adamowicz, Hubert Griman, Mikołaj Korczyński i Natalia Jaworska, opiekunem był pan Maciej Barnaś. Zawody sędziował Michał Szydełko, a wszystko przygotował pan Kazimierz Szydełko.

Drużyna Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Szczytnej w składzie: Julia Trendel, Leon Trendel, Oliwier Moore, Fabian Michalski  zajęła 3 miejsce uzyskując  następujące wyniki:

SP Szczytna  -  SP 3 Kłodzko  -                  1: 3

SP Szczytna -  SP Wambierzyce -              4 : 0

SP Szczytna  -  SP Krosnowice   -              4 : 0

SP Szczytna  -  Gmina kłodzko    -              4 : 0

SP Szczytna  -  SP Ścinawka Dolna    -      4 : 0

SP Szczytna  -  SP 7  Nowa Ruda       -      3 : 1

SP Szczytna  -  SP Ścinawka Średnia  -     1 : 3

Punkty dla naszej drużyny zdobyli:  Trendel Julia  - 7 pkt. ( 4 szachownica) ;  Morre Oliwier  - 5 pkt. ( 3 szachownica) , Trendel Leon  - 5 pkt ( 2 szachownica) ,  Michalski Fabian  - 4 pkt ( 1 szachownica)

Klasyfikacja Końcowa zawodów:

1 miejsce      -    SP 3 Kłodzko                            14 pkt.   (  23 małe)

2 miejsce      -    SP Ścinawka Dolna                  12 pkt   (  22)

3 miejsce      -    SP Szczytna                              10 pkt.  ( 21)

4  miejsce     -    SP 7  Nowa Ruda                        7 pkt .  ( 14)

5 miejsce      -     SP Krosnowice                           6 pkt.    ( 11 )

6 miejsce      -     SP Wambierzyce                        4 pkt.    ( 9 )

7 miejsce       -    Gmina kłodzko                            2 pkt     (  7 )

8 miejsce       -    SP Ścinawka Dolna                     1 pkt     ( 5 )

• Konkurs "Czytamy Kubusia Puchatka po angielsku"

• 1.12.2023r.

1 grudnia odbył się konkurs dla uczniów klas trzecich „Czytamy Kubusia Puchatka po angielsku”. Pierwsze miejsce zajął Oliwier Moore z kl. 3b, wyróżnienia zdobyli: Karolina Cienkosz  kl. 3c oraz Patryk Paszkiewicz kl. 3a.
            Serdecznie gratulujemy Laureatom, a wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział i trud włożony w przygotowanie czytania tekstu w języku angielskim.

• Zbiórka pluszaków dla dzieci

• 25.11.2023r.

Zakończyliśmy akcję zbierania pluszaków dla dzieci przebywających w szpitalach na oddziałach onkologicznych. Inicjatorem działań była Fundacja „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w akcji, okazali wiele empatii i dobrego serca. W czwartek pluszaki trafiły do Wrocławia, do siedziby fundacji.