• Egzamin na kartę rowerową

W dniach 3 -9  czerwca  2022 w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Szczytnej przeprowadzony został egzamin  na kartę rowerową. Składał się on z 2 części:

1. teoretycznej – test wiedzy 25 pytań jednokrotnego wyboru
            2. praktycznej – 8 zadań (slalom, manewr skrętu w lewi i prawo, przejazd przez przejście dla pieszych, zatrzymanie się przed znakiem STOP, przejazd przez rynnę, przejazd przez skrzyżowanie z drogą z pierwszeństwem przejazdu, jazda po ósemce, przejazd przez rondo).

Warunkiem zdania egzaminu było uzyskanie 20 punktów części teoretycznej oraz bezbłędne wykonanie 8 zadań części praktycznej.

Egzamin zdało  i uzyskało kartę rowerową   32 uczniów. Przed egzaminem odbyło się 5 godzin zajęć z przepisów ruchu drogowego, w których uczestniczyło około 30 uczniów.

Skład komisji egzaminacyjnej:

Wianecki Mieczysław  - przewodniczący

Panterałka Alicja          - nauczyciel

Roguz Bartosz               - nauczyciel

• Dzień Ziemi

• Z okazji Dnia Ziemi klasa 5a pod opieką wychowawcy P. Dominiki Mielnik przygotowała przedstawienie, które przypomniało nam o tym, że musimy troszczyć się o naszą planetę. Przedstawienie bardzo się wszystkim podobało. Dziękujemy.

• Pierwszy dzień wiosny pochód przez miasto.

• Z wielkim zapałem przystąpiliśmy do powitania wiosny. W kolorowych przebraniach przeszliśmy przez miasto, wypędzając zimę jak najdalej. DZIEŃ BEZ PLECAKA też przysporzył nam wiele śmiechu i doskonałej zabawy. Niektóre pomysły były naprawdę innowacyjne!

• Laboratoria Przyszłości

• W ramach programu Laboratoria Przyszłości nasza szkoła dostała środki w wysokości 118 500 zł. Dzięki temu dofinansowaniu zakupiona została pracowania techniczna, potrzebna w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych. Zakupiono sprzęt robotyczny, drukarka 3D, mikrokontrolery, sprzęt do nauki fizyki. Uczniowie naszej szkoły swoje zainteresowania będą mogli rozwijać nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności.

• Spektakl muzyczny

• Dziś odwiedziliśmy Miejski Ośrodek Kultury, w którym odbył się koncert, prawdziwa lekcja umuzykalniająca dla uczniów naszej szkoły. To było bardzo ciekawe doświadczenie i wspaniała zabawa!

• Festyn szkolny

• Początek marca, chociaż dość chłodny, obfitował w ciekawe wydarzenia. Należał do nich festyn szkolny, zainicjowany przez Radę Rodziców. Chętnych do udziału w festynie nie zabrakło, nie przeszkadzał chłód, ważne, że dobrze się bawiliśmy!

• Pierwszoklasiści otrzymali Wyprawki Czytelnicze

• W dniach 24-25.02.2022r. odbyły się spotkania klas pierwszych w szkolnej bibliotece. Ponieważ pierwszoklasiści poznali zasoby biblioteki, znają zasady wypożyczeń i mają już konkretne zainteresowania, mogą korzystać z księgozbioru i przychodzić do biblioteki pod opieką wychowawcy.

Uczniowie  otrzymali także Wyprawki Czytelnicze, przygotowane przez Instytut Książki
            w ramach kampanii „Mała książka-wielki człowiek”.

• Karnawał 2022!

• Zabawy karnawałowe już dawno za nami. Było mnóstwo śmiechu, zabawy, zadbaliśmy
            o niepowtarzalne kostiumy i dobre humory. Za rok to powtórzymy!

•           KOMUNIKAT  Z TURNIEJU SZACHOWEGO

18 stycznia 2022 roku  w naszej szkole  rozegrany został I Turniej Szachowy dla dzieci z klas 2
            W zawodach, które rozegrano systemem szwajcarskim  ( 6 rundowym) i z użyciem zegarów szachowych wzięło udział 22 uczniów. Zawody rozegrano w kategorii dziewcząt i chłopców a wyniki końcowe przedstawiają się następująco:

DZIEWCZĘTA:
            1 MIEJSCE   -  TRENDEL JULIA                         12 PKT.
            2 MIEJSCE   -  SKRZYDŁO NATALIA                 10 PKT.
            3 MIEJSCE  - FEDOREC NADIA                           9 PKT.

CHŁOPCY:
            1 MIEJSCE   - OLSZEWSKI PIOTR                     10 PKT.
            2 MIEJSCE   -  JAKÓBCZYK MIŁOSZ                   9 PKT.
            3 MIEJSCE   -  KUTRZUBA KACPER                    8 PKT.

WSZYSCY UCZESTNICY OTRZYMALI PAMIĄTKOWE MEDALE I UPOMINKI, A ZWYCIĘZCY PUCHARY.
             SĘDZIA - M. WIANECKI

• Dofinansowanie do wycieczki do Warszawy-"Poznaj Polskę"

• Z radością informujemy, że nasza szkoła otrzymała dofinansowanie do organizacji wycieczki w ramach przedsięwzięcia „Poznaj Polskę” w łącznej kwocie 15 000,00 zł. Z dofinansowania skorzysta 47 uczniów naszej szkoły. Pojadą na trzydniową wycieczkę do Warszawy. Dziękujemy wszystkim tym, dzięki którym wycieczka odbyła się w zaplanowanym terminie.