• Nowości książkowe w bibliotece

• Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 zachęcamy uczniów do korzystania z naszego księgozbioru, a w szczególności z nowości książkowych zakupionych w ramach programu. Mamy propozycje dla młodszych uczniów, a także tych starszych. Czytelnicy bardzo dobrze  wiedzą, gdzie znajdują się półki
            z nowościami i chętnie tam zaglądają. Klasy pierwsze także zaczęły korzystać z nowych nabytków. Na razie przychodzą pod opieką swoich pań, zapoznają się z biblioteką, dokonują  pierwszych wypożyczeń. Wkrótce Pasowanie na Czytelnika!

• Urodziny Kubusia Puchatka

• Impreza czytelnicza dla klas trzecich.

W ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 klasy trzecie spotkały się na wspólnej imprezie czytelniczej „Urodziny Kubusia Puchatka”. Były to nieco spóźnione urodziny (dużo chorowaliśmy), ale jak widać, co się odwlecze, to nie uciecze. Dziewczęta z klasy 5a zaprezentowały krótkie przedstawienie pt.: „Ogon Kłapouchego”, a następnie pomogły w przeprowadzeniu turnieju wiedzy. Wszystkie trzy klasy spisały się wspaniale! Bardzo dobrze znały treść książki, świetnie poradziły sobie też z konkursem owocowo-warzywnym. Wygrała klasa 3c, klasy 3a i 3b miały tylko o jeden punkt mniej. Na koniec pani dyrektor Dominika Mielnik wręczyła przewodniczącym klas dyplomy. Był też ciasteczkowy poczęstunek i zdjęcia na pamiątkę.

• Siatkówka

• 10 stycznia 2023 w Jaszkowej Dolnej rozegrano Mistrzostwa Rejonu Kłodzkiego w siatkówce chłopców. W zawodach wzięły udział 4 drużyny. Reprezentacja naszej szkoły  po wygranej 2:0 z Krosnowicami i 2:0  z Kudowa Zdrój  awansowała do zawodów powiatowych, które 3 marca rozegrane zostaną w Nowej Rudzie. Drugim zespołem, który awansował była drużyna z Jaszkowej Dolnej, która wygrała 2:0 z Kudowa oraz 2:0 z Krosnowicami

• Budujemy ze skrikitem

• Dziś uczniowie korzystali z pakietu skrikit do zaprojektowania, a następnie budowy projektu wedle własnego pomysłu, efekty widać na zdjęciach.Dziś uczniowie korzystali z pakietu skrikit do zaprojektowania, a następnie budowy projektu wedle własnego pomysłu, efekty widać na zdjęciach, a wszystko to dzięki zakupom w ramach projektu Laboratoria przyszłości.

#laboratoriaprzyszlosci

• Próbny egzamin ósmoklasisty język polski

• Dziś odbył się próbny egzamin ósmoklasisty z języka polskiego we współpracy z wydawnictwem operon. Uczniowie mieli okazję spróbować swoich sił przed właściwym egzaminem, który czeka na nich już za niedługo.

• Mikołajki 2022

• Z okazji Mikołajek zawitał do nas św Mikołaj, rozdawał grzecznym uczniom prezenty. Dzięki uprzejmości P. Duńka był obecny również orszak św. Mikołaja w postaci pięknego konia. Całość organizowała Rada Rodziców działająca w naszej szkole. Zwłaszcza młodsze dzieci miały wielką frajdę z otrzymania wprost od św. Mikołaja swojego wymarzonego prezentu.

• Badminton

•                          Komunikat

24 listopada we Wrocławiu rozegrano drużynowe  Mistrzostwa Dolnego Śląska w badmintonie. Drużyna Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Szczytnej w składzie : Hulbój Michał, Żyzański Alan, Więcławek Aleksander  zajęła 9 miejsce wygrywając 1 mecz , 2 przegrywając.

• Szachy

•                    KOMUNIKAT

29 listopada 2022 roku w Ścinawce Średniej rozegrano Mistrzostwa Powiatu w szachach drużynowych . Drużyna naszej szkoły w składzie : Julia Trendel, Hanna Żegleń , Leon Trendel , Jan Gach oraz Sebastian Wieczorek zajęła III miejsce  zdobywając 8 punktów i uzyskując następujące wyniki:

SP Szczytna -  SP Ścinawka Dolna                            4 : 0

SP Szczytna - SP Radków                                   2,5 : 1,5

SP Szczytna  - SP Wojbórz                                 4 : 0

SP Szczytna  - SP Krosnowice                               4 : 0

SP Szczytna  -   SP Wambierzyce                          1 : 3

SP Szczytna -  SP Ścinawka Średnia                         0,5  : 3,5

klasyfikacja końcowa:

1 miejsce     -     SP Ścinawka Średnia

2 miejsce    -       SP Wambierzyce

3 miejsce     -     SP Szczytna

4                    -     SP Radków

5                    -      SP Wojbórz

6                    -     SP Wojbórz

7                     -    SP Krosnowice

• Wydruki 3D

• Drukarka 3D - Flashforge Adventurer 3 to ulubione urządzenie w sali matematycznej. Uczniowie poznają podstawy projektowania 3D w tinkercadzie i tworzą własne projekty, na które później czekają kilka godzin . Inni korzystają z gotowych projektów, wydrukowanie których także wymaga czasem kilku dni . Miło patrzeć na uczniów, którzy po lekcjach zostają w szkole aby coś zaprojektować, poznaje się wtedy pasje dzieci i ich zainteresowania. Mina dziecka po wydruku - bezcenna.

#laboratoriaprzyszlosci

/A.Woś/

• Webinar z egzaminatorem OKE

• Długość szkolnych lekcji jest ograniczona, a program wypełniony po brzegi. Kilka dni nieobecności może dodatkowo utrudnić sytuację ucznia.

Dlatego warto czasem sięgnąć po pozaszkolne formy wsparcia w edukacji. Szczególnie, jeżeli jest ono dostępne bezpłatnie. A ponadto przygotowane przez profesjonalistę - w tym przypadku przez egzaminatorkę OKE.

W imieniu prowadzącej oraz platformy Tutors.live zapraszamy na dwa bezpłatne webinary:

Czego spodziewać się na egzaminie ósmoklasisty link poniżej:

19 listopada o 19:00

To świetna okazja, aby poznać odpowiedzi na te pytania wprost od osoby pracującej przy egzaminach. Polecamy!

Z góry serdecznie dziękujemy za pomoc w dotarciu z powyższą wiadomością do Państwa uczniów.

Z poważaniem,

Zespół Tutors.live