• Imprezy w Bibliotece

Imprezy i działania czytelnicze w roku szkolnym 2023/2024

Zaplanowaliśmy następujące działania:

1.   Konkurs dla klas 3. –„Czytamy Kubusia Puchatka po angielsku”.
                                                    (listopad 2023).

2. Konkurs plastyczny dla klas I-VI "Mój Miś".
               (listopad 2023).

3. Konkurs dla pierwszoklasistów "Moja piękna zakładka"

3. Pasowanie na Czytelnika (styczeń 2024).

5. Dzień Bibliotekarza i Bibliotek (maj 2024).

Imprezy i działania czytelnicze w roku szkolnym 2022/2023

W bieżącym roku szkolnym realizujemy Narodowy Program  Rozwoju Czytelnictwa 2.0,
          Zaplanowaliśmy następujące działania:
          1.  "Urodziny Kubusia Puchatka" - impreza czytelnicza dla klas 3. oraz

konkurs dla klas 3. –„Czytamy Kubusia Puchatka po angielsku”.
                                                    (październik/listopad 2022).

2. "Dzień Pluszowego Misia" połączony z konkursem plastycznym dla klas I-IV "Mój Miś".
               (listopad 2022).

3. Pasowanie na Czytelnika (styczeń 2023).

4. Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci (kwiecień 2023).

5. Dzień Bibliotekarza i Bibliotek (maj 2023).

Imprezy i działania czytelnicze w roku szkolnym 2021/2022

- "Urodziny Kubusia Puchatka" - październik/listopad 2021r. ( w tym konkurs na  "Zdrowy jadłospis dla Kubusia"
          oraz konkurs wiedzy o książce). Impreza czytelnicza dla klas III.

- Z okazji "Dnia Pluszowego Misia" odbędzie się konkurs plastyczny dla klas I-II "Mój Miś" (listopad 2021r.)

- "Czytanie pod choinką" - grudzień 2021r. (klasy I-III)

- "Pasowanie na Czytelnika" - styczeń 2021r. (w tym konkurs  dla klas 1. "Moja Wyjątkowa Zakładka")

- Konkurs recytatorski "Pegazik" - eliminacje szkolne  - luty 2022r. (konkurs dla klas IV-VIII).

- "Dzień Bibliotekarza" - 9  maja 2022r.

Imprezy i działania czytelnicze w roku szkolnym 2020/2021

- "Urodziny Kubusia Puchatka" - październik/listopad 2020r. ( w tym konkurs na "Kartkę urodzinową dla Kubusia Puchatka" oraz konkurs wiedzy o książce). Impreza czytelnicza dla klas III. W bieżącym roku w nieco zmienionej formule ze względów bezpieczeństwa. Każda klasa obchodzi urodziny Kubusia we własnym gronie. Konkurs natomiast będzie międzyklasowy.

- Z okazji Dnia Pluszowego Misia odbędzie się konkurs plastyczny dla klas I-II "Mój Miś" (listopad 2020r.)

- "Czytanie pod choinką" - grudzień 2020r. (klasy I-III)

- "Pasowanie na Czytelnika" - styczeń 2021r. (formuła zmieniona ze względów bezpieczeństwa)

- Konkurs recytatorski "Pegazik" - eliminacje szkolne  - luty 2021r. (konkurs dla klas IV-VIII).

- "Dzień Bibliotekarza" - maj 2021r.

Imprezy i działania czytelnicze w roku szkolnym 2019/2020

"Urodziny Kubusia Puchatka" - 26.11.2019r. ( w tym konkurs na "Zdrowy jadłospis dla Kubusia Puchatka" oraz konkurs wiedzy o książce). Impreza czytelnicza dla klas III.

"Czytanie pod choinką" - grudzień 2019r. (klasy I-III)

"Pasowanie na Czytelnika" - styczeń 2020r.

"Konkurs recytatorski "Pegazik" - eliminacje szkolne  - luty 2020r. (konkurs dla klas IV-VIII).

"Dzień Bibliotekarza" - maj 2020r.