• Próbny egzamin ósmoklasisty język polski

     • Dziś odbył się próbny egzamin ósmoklasisty z języka polskiego we współpracy z wydawnictwem operon. Uczniowie mieli okazję spróbować swoich sił przed właściwym egzaminem, który czeka na nich już za niedługo.

     • Mikołajki 2022

     • Z okazji Mikołajek zawitał do nas św Mikołaj, rozdawał grzecznym uczniom prezenty. Dzięki uprzejmości P. Duńka był obecny również orszak św. Mikołaja w postaci pięknego konia. Całość organizowała Rada Rodziców działająca w naszej szkole. Zwłaszcza młodsze dzieci miały wielką frajdę z otrzymania wprost od św. Mikołaja swojego wymarzonego prezentu. 

     • Badminton

     •                          Komunikat

       

          24 listopada we Wrocławiu rozegrano drużynowe  Mistrzostwa Dolnego Śląska w badmintonie. Drużyna Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Szczytnej w składzie : Hulbój Michał, Żyzański Alan, Więcławek Aleksander  zajęła 9 miejsce wygrywając 1 mecz , 2 przegrywając.      

     • Szachy

     •                    KOMUNIKAT

             29 listopada 2022 roku w Ścinawce Średniej rozegrano Mistrzostwa Powiatu w szachach drużynowych . Drużyna naszej szkoły w składzie : Julia Trendel, Hanna Żegleń , Leon Trendel , Jan Gach oraz Sebastian Wieczorek zajęła III miejsce  zdobywając 8 punktów i uzyskując następujące wyniki:

       

      SP Szczytna -  SP Ścinawka Dolna                            4 : 0

      SP Szczytna - SP Radków                                   2,5 : 1,5

      SP Szczytna  - SP Wojbórz                                 4 : 0

      SP Szczytna  - SP Krosnowice                               4 : 0

      SP Szczytna  -   SP Wambierzyce                          1 : 3

      SP Szczytna -  SP Ścinawka Średnia                         0,5  : 3,5

       

      klasyfikacja końcowa:

      1 miejsce     -     SP Ścinawka Średnia                          

      2 miejsce    -       SP Wambierzyce                               

      3 miejsce     -     SP Szczytna

      4                    -     SP Radków                                          

      5                    -      SP Wojbórz                                         

      6                    -     SP Wojbórz  

      7                     -    SP Krosnowice        

     • Laboratoria Przyszłości

     • Uczniowie klas 8 realizują w tym roku dział z fizyki pod hasłem "Prąd elektryczny". Dzięki obwodom elektrycznym z programu Laboratoria Przyszłości, uczniowie podczas lekcji mieli okazję konstruować różnego rodzaju obwody elektryczne. Było to dla nich świetną zabawą, jak i pożyteczną nauką.

     • Wydruki 3D

     • Drukarka 3D - Flashforge Adventurer 3 to ulubione urządzenie w sali matematycznej. Uczniowie poznają podstawy projektowania 3D w tinkercadzie i tworzą własne projekty, na które później czekają kilka godzin . Inni korzystają z gotowych projektów, wydrukowanie których także wymaga czasem kilku dni . Miło patrzeć na uczniów, którzy po lekcjach zostają w szkole aby coś zaprojektować, poznaje się wtedy pasje dzieci i ich zainteresowania. Mina dziecka po wydruku - bezcenna.

      Laboratoria Przyszłości

      #laboratoriaprzyszlosci

      /A.Woś/

     • Webinar z egzaminatorem OKE

     • Długość szkolnych lekcji jest ograniczona, a program wypełniony po brzegi. Kilka dni nieobecności może dodatkowo utrudnić sytuację ucznia.

      Dlatego warto czasem sięgnąć po pozaszkolne formy wsparcia w edukacji. Szczególnie, jeżeli jest ono dostępne bezpłatnie. A ponadto przygotowane przez profesjonalistę - w tym przypadku przez egzaminatorkę OKE.

      W imieniu prowadzącej oraz platformy Tutors.live zapraszamy na dwa bezpłatne webinary:

      Czego spodziewać się na egzaminie ósmoklasisty link poniżej:

      https://tutors.live/.../justyna-kowalcze-egzamin...

      19 listopada o 19:00

      To świetna okazja, aby poznać odpowiedzi na te pytania wprost od osoby pracującej przy egzaminach. Polecamy!

      Z góry serdecznie dziękujemy za pomoc w dotarciu z powyższą wiadomością do Państwa uczniów.

      Z poważaniem,

      Zespół Tutors.live

     • Badanie zanieczyszczeń pyłowych.

     • Budowanie świadomości na temat problemu zanieczyszczenia powietrza jest bardzo ważne. Dlatego też na kole STEAM zaczęliśmy projekt „Badanie zanieczyszczeń pyłowych”. Uczniowie metodą badawczą rozwiną swoje kompetencje łączące wiedzę, umiejętności i postawy. Laboratoria Przyszłości pozwoliły nam zakupić specjalne moduły zawierające mikrokontrolery mikrobit, czujniki pyłu, czujniki temperatury, dzięki którym możemy badać zanieczyszczenie powietrza i rozwijać na ten temat świadomość młodego pokolenia.

      #laboratoriaprzyszlosci #govtech

     • Święto Niepodległości

     • 11.11.2022 r.

      10.11.2022 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość, będąca zwieńczeniem rządowego projektu „Pod biało-czerwoną”. W uroczystości wzięły udział poczty sztandarowe Straży Pożarnej, Honorowych Krwiodawców oraz naszej szkoły. Po zakończonym ceremoniale uczniowie całej szkoły wspólnie odśpiewali trzy pieśni patriotyczne.

      Podczas uroczystych obchodów Święta Niepodległości, w naszej szkole rozbrzmiała także melodia Mazurka Dąbrowskiego. Zebrani uczniowie wzięli udział w akcji „Niepodległa do hymnu” i wspólnie zaśpiewali nasz hymn narodowy.
      Oprawę artystyczną przygotowała klasa 8b. Dziękujemy za przygotowanie uroczystości, gratulujemy tak pięknego, wzruszającego i  starannie przygotowanego występu.

       

       

     • Badminton

     • 3 listopada nasi uczniowie wzięli udział w Igrzyskach Dzieci i Młodzieży w badmintona strefy wałbrzyskiej, które odbyły się w Złotym Stoku.

      Były to nasze pierwsze zawody w tej dyscyplinie i jak się okazało bardzo owocne!

      W Igrzyskach Dzieci (klasy1-6) w kategorii dziewcząt reprezentowały naszą szkołe Hania Żegleń i Jagna Guzek, które pokonały w swojej grupie drużyny z Wałbrzycha i Jedliny Zdrój, a następnie w meczu o I miejsce uznały wyższość koleżanek z Dusznik Zdr. zajmując ostatecznie II miejsce!!!!

      W Igrzyskach Dzieci mieliśmy również wystawionych chłopców w składzie: Bruno Bartczak, Adam Zagaja i Marcin Gnojnicki, którzy również bardzo dobrze się zaprezentowali, ale w meczu o III miejsce po długiej i wyrównanej walce przegrali ze Złotym Stokiem. Niestety dla sportowców zawsze najgorsze jest IV miejsce, ale dla naszych debiutantów jest to również duży sukces.

      Tego samego dnia wystawiliśmy także reprezentację chłopców w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w składzie: Michał Hulbój, Aleksander Więcławek, Maciej Greszta i Alan Żyzański. W tej kategorii lotka „latała” jak szalona! Aż miło było patrzeć na naszych chłopców jak walczą w grupie z Wałbrzychem i Jugowicami aby następnie zagrać w meczu o III miejsce pokonując ostatecznie w deblu kolegów ze Złotego Stoku! Naprawdę świetny występ naszych chłopców, niewiele brakło aby zagrali o pierwsze miejsce. Jednak cieszmy się z tego co zdobyliśmy bo jadąc do Złotego Stoku, nie liczyliśmy na nic J ! Brawo!!!

     • Komunikat

     •  

           13 i 27 października w Szczytnej i Kłodzku rozegrany został turniej piłki nożnej w ramach projektu  „ Działaj Lokalnie” dla uczniów z rocznika 20011/2012.

          Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny, które w finałowym turnieju w Kłodzku zajęły II  i III miejsce.

        Drużyny i szkoła otrzymały puchary i sprzęt sportowy, natomiast   wszyscy zawodnicy otrzymali medale, pucharki i wspaniałe nagrody rzeczowe.

          Szkołę Podstawową w Szczytnej reprezentowali: Piotr Olszewski, Adam Rutkowski, Antoni Szoka, Tomasz Bartczak, Konrad Nowak, Piotr Karpiński, Jakub Hawałej, Marcel Więcławek, Kalemba Maciej , Niemiec Piotr

      ( w jednym turnieju - Tortyna Bartosz, Kapecki Igor)

     • Warsztaty robotyczne.

     • W ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania uczniowie klas 5 i 6 wzięli udział w dwudniowych warsztatach robotycznych. W pierwszym dniu zmagali się z poskromieniem robotów, rozegrali mecz piłki nożnej pomiędzy robotami i poznali makey makey - płytkę mechatroniczną. W drugim dniu poznali aplikację webową tinkercad do projektowania obiektów 3D. Swoje projekty będą mogli wydrukować na drukarce 3D.

      Laboratoria Przyszłości

     • Komunikaty z zawodów

     •  

               5 PAŹDZIERNIKA 2022 W Kłodzku w SP 6 rozegrane zostały Mistrzostwa Rejonu Kłodzkiego w piłce nożnej chłopców (klasy 7-8). Reprezentacja naszej szkoły  w składzie:

      Maciej Greszta, Szymon Kocyła, Michał Hulbój, Mikołaj Giemza, Aleksander Więcławek, Jakub Golob, Alan Żyzański , Oskar Nowak

      zajęła pierwsze miejsce i prawo reprezentowania rejonu w zawodach powiatowych, które rozegrane zostaną 7 października 2022 w Bystrzycy Kłodzkiej.

      Wyniki meczy:

      Grupa I

      Zespół Szkół Społecznych Kłodzko – SP Szczytna                      0 ; 5

      SP Jaszkowa Dolna  - Zespół Szkół Społecznych Kłodzko           3 :0

      SP Jaszkowa Dolna  – SP Szczytna                                                2 : 3

      Grupa II

      SP 6 Kłodzko – SP WOJBÓRZ                                                         2 ; 1

      PÓŁFINAŁY

      SP 6 KŁODZKO – SP JASZKOWA                                                    0 ; 3

      SP SZCZYTNA – SP WOJBÓRZ                                                        8 ; 2

      FINAŁ

      SP Jaszkowa Dolna  – SP Szczytna                                                2 : 3

      KLASYFIKACJA KOŃCOWA

      1 MIEJSCE – SP SZCZYTNA                                              4. MIEJSCE – SP   WOJBÓRZ

      2. MIEJSCE  - SP JASZKOWA                                             5 MIEJSCE   - SPOŁECZNA KŁODZKO

      3. MIEJSCE  - SP 6 kŁODZKO

                                                                               KOMUNIKAT

               7 PAŹDZIERNIKA 2022  w Bystrzycy Kłodzkiej rozegrane zostały Mistrzostwa Powiatu Kłodzkiego w piłce nożnej chłopców (klasy 7-8). Reprezentacja naszej szkoły  w składzie:

      Maciej Greszta, Szymon Kocyła, Michał Hulbój, Mikołaj Giemza, Aleksander Więcławek, Jakub Golob, Alan Żyzański , Oskar Nowak zajęła trzecie miejsce .

      Wyniki meczy:

      SP 7 Nowa Ruda      -       SP Szczytna                       3 : 0

      SP Jaszkowa Dolna   -     SP Stronie Śląskie              9 : 3

      MECZ O III MIEJSCE

      SP Szczytna                 - SP Stronie Śl.                       14 : 3

      MECZ O I MIEJSCE

      SP 7 Nowa Ruda    - SP Jaszkowa                               3: 2

       

      KLASYFIKACJA KOŃCOWA

      1 MIEJSCE – SP 7 Nowa Ruda                                       

      2. MIEJSCE  - SP JASZKOWA                                           

      3. MIEJSCE  - SP  Szczytna

      4 miejsce  - SP Stronie Śl.

     • INFRMACJE Z SZACHOWNICY

     •  

      SIERPIEŃ 2022

      1. MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ SZACHOWY IM. AKIBY RUBINSTEINA

      LEON TRENDEL – II MIEJSCE

      WRZESIEŃ 2022

      2. MISTRZOSTWA DOLNEGO ŚLĄSKA W SZACHACH SZYBKICH

      NASZĄ SZKOŁE REPREZENTOWALI:

      ŻEGLEŃ HANNA, TRENDEL JULIA, TRENDEL LEON, GACH JAN

       PAŹDZIERNIK 2022

      3. GRAND PRIX RADKOWA I ZIEMI KŁODZKIEJ

      III  MIEJSCE – GACH JAN              kat. C11

      III MIEJSCE  - LEON TRENDEL      kat. C9

      4 miejsce – ŻEGLEŃ HANNA

      5 miejsce  - TRENDEL  JULIA

     • Wycieczka 8a

     • W piątek 30 września klasa 8a pod kierunkiem wychowawcy P. Renaty CAłka i opiekuna P. Kasi Chorzępy udała się na wycieczkę połączoną z ogniskiem. Zabawa była przednia.

     • Międzynarodowy Dzień Tabliczki Mnożenia

     • Klasa 4a pod kierunkiem P. Sylwii Moore uczciła Międzynarodowy Dzień Tabliczki Mnożenia poprzez rozwiązywanie ciekawych zadań oraz quizów z wykorzystaniem komputerów w pracowni informatycznej, rywalizacja o pierwsze miejsca była bardzo zacięta.