• KOMUNIKAT SZACHY

     •  

                22 CZERWCA 2022 W Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Szczytnej rozegrano  turniej szachowy  - Mistrzostwa Szkoły Podstawowej klas 1-4. W zawodach wzięło udział 20 zawodników. Turniej rozgrywany był systemem szwajcarskim 7 rundowym. Zwycięzcą  został  Tortyna Bartosz z klasy 3a, II miejsce zakjęła Hanna Żegleń z klasy 3  a , a trzecie miejsce Gach Jan również z klasy 3.

      Organizatorem  zawodów był Wianecki Mieczysław, sedzią Pan Drygalski Zbigniew.

      Wszyscy otrzymali pamiątkowe medale, drobne słodkości a zwycięzcy puchary.

      Zakup pucharów  i medali sfinansowała Rada Rodziców.  Dziękujemy.

     • Egzamin na kartę rowerową

     • Komunikat

           W dniach 3 -9  czerwca  2022 w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Szczytnej przeprowadzony został egzamin  na kartę rowerową. Składał się on z 2 części:

      1. teoretycznej – test wiedzy 25 pytań jednokrotnego wyboru
      2. praktycznej – 8 zadań (slalom, manewr skrętu w lewi i prawo, przejazd przez przejście dla pieszych, zatrzymanie się przed znakiem STOP, przejazd przez rynnę, przejazd przez skrzyżowanie z drogą z pierwszeństwem przejazdu, jazda po ósemce, przejazd przez rondo).

            Warunkiem zdania egzaminu było uzyskanie 20 punktów części teoretycznej oraz bezbłędne wykonanie 8 zadań części praktycznej.

      Egzamin zdało  i uzyskało kartę rowerową   32 uczniów. Przed egzaminem odbyło się 5 godzin zajęć z przepisów ruchu drogowego, w których uczestniczyło około 30 uczniów.

      Skład komisji egzaminacyjnej:

      Wianecki Mieczysław  - przewodniczący

      Panterałka Alicja          - nauczyciel

      Roguz Bartosz               - nauczyciel