• Wydruki 3D

• Drukarka 3D - Flashforge Adventurer 3 to ulubione urządzenie w sali matematycznej. Uczniowie poznają podstawy projektowania 3D w tinkercadzie i tworzą własne projekty, na które później czekają kilka godzin . Inni korzystają z gotowych projektów, wydrukowanie których także wymaga czasem kilku dni . Miło patrzeć na uczniów, którzy po lekcjach zostają w szkole aby coś zaprojektować, poznaje się wtedy pasje dzieci i ich zainteresowania. Mina dziecka po wydruku - bezcenna.

#laboratoriaprzyszlosci

/A.Woś/

• Webinar z egzaminatorem OKE

• Długość szkolnych lekcji jest ograniczona, a program wypełniony po brzegi. Kilka dni nieobecności może dodatkowo utrudnić sytuację ucznia.

Dlatego warto czasem sięgnąć po pozaszkolne formy wsparcia w edukacji. Szczególnie, jeżeli jest ono dostępne bezpłatnie. A ponadto przygotowane przez profesjonalistę - w tym przypadku przez egzaminatorkę OKE.

W imieniu prowadzącej oraz platformy Tutors.live zapraszamy na dwa bezpłatne webinary:

Czego spodziewać się na egzaminie ósmoklasisty link poniżej:

19 listopada o 19:00

To świetna okazja, aby poznać odpowiedzi na te pytania wprost od osoby pracującej przy egzaminach. Polecamy!

Z góry serdecznie dziękujemy za pomoc w dotarciu z powyższą wiadomością do Państwa uczniów.

Z poważaniem,

Zespół Tutors.live

• Badanie zanieczyszczeń pyłowych.

• Budowanie świadomości na temat problemu zanieczyszczenia powietrza jest bardzo ważne. Dlatego też na kole STEAM zaczęliśmy projekt „Badanie zanieczyszczeń pyłowych”. Uczniowie metodą badawczą rozwiną swoje kompetencje łączące wiedzę, umiejętności i postawy. Laboratoria Przyszłości pozwoliły nam zakupić specjalne moduły zawierające mikrokontrolery mikrobit, czujniki pyłu, czujniki temperatury, dzięki którym możemy badać zanieczyszczenie powietrza i rozwijać na ten temat świadomość młodego pokolenia.

#laboratoriaprzyszlosci #govtech

• 11.11.2022 r.

10.11.2022 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość, będąca zwieńczeniem rządowego projektu „Pod biało-czerwoną”. W uroczystości wzięły udział poczty sztandarowe Straży Pożarnej, Honorowych Krwiodawców oraz naszej szkoły. Po zakończonym ceremoniale uczniowie całej szkoły wspólnie odśpiewali trzy pieśni patriotyczne.

Podczas uroczystych obchodów Święta Niepodległości, w naszej szkole rozbrzmiała także melodia Mazurka Dąbrowskiego. Zebrani uczniowie wzięli udział w akcji „Niepodległa do hymnu” i wspólnie zaśpiewali nasz hymn narodowy.
            Oprawę artystyczną przygotowała klasa 8b. Dziękujemy za przygotowanie uroczystości, gratulujemy tak pięknego, wzruszającego i  starannie przygotowanego występu.

• Badminton

• 3 listopada nasi uczniowie wzięli udział w Igrzyskach Dzieci i Młodzieży w badmintona strefy wałbrzyskiej, które odbyły się w Złotym Stoku.

Były to nasze pierwsze zawody w tej dyscyplinie i jak się okazało bardzo owocne!

W Igrzyskach Dzieci (klasy1-6) w kategorii dziewcząt reprezentowały naszą szkołe Hania Żegleń i Jagna Guzek, które pokonały w swojej grupie drużyny z Wałbrzycha i Jedliny Zdrój, a następnie w meczu o I miejsce uznały wyższość koleżanek z Dusznik Zdr. zajmując ostatecznie II miejsce!!!!

W Igrzyskach Dzieci mieliśmy również wystawionych chłopców w składzie: Bruno Bartczak, Adam Zagaja i Marcin Gnojnicki, którzy również bardzo dobrze się zaprezentowali, ale w meczu o III miejsce po długiej i wyrównanej walce przegrali ze Złotym Stokiem. Niestety dla sportowców zawsze najgorsze jest IV miejsce, ale dla naszych debiutantów jest to również duży sukces.

Tego samego dnia wystawiliśmy także reprezentację chłopców w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w składzie: Michał Hulbój, Aleksander Więcławek, Maciej Greszta i Alan Żyzański. W tej kategorii lotka „latała” jak szalona! Aż miło było patrzeć na naszych chłopców jak walczą w grupie z Wałbrzychem i Jugowicami aby następnie zagrać w meczu o III miejsce pokonując ostatecznie w deblu kolegów ze Złotego Stoku! Naprawdę świetny występ naszych chłopców, niewiele brakło aby zagrali o pierwsze miejsce. Jednak cieszmy się z tego co zdobyliśmy bo jadąc do Złotego Stoku, nie liczyliśmy na nic J ! Brawo!!!

13 i 27 października w Szczytnej i Kłodzku rozegrany został turniej piłki nożnej w ramach projektu  „ Działaj Lokalnie” dla uczniów z rocznika 20011/2012.

Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny, które w finałowym turnieju w Kłodzku zajęły II  i III miejsce.

Drużyny i szkoła otrzymały puchary i sprzęt sportowy, natomiast   wszyscy zawodnicy otrzymali medale, pucharki i wspaniałe nagrody rzeczowe.

Szkołę Podstawową w Szczytnej reprezentowali: Piotr Olszewski, Adam Rutkowski, Antoni Szoka, Tomasz Bartczak, Konrad Nowak, Piotr Karpiński, Jakub Hawałej, Marcel Więcławek, Kalemba Maciej , Niemiec Piotr

( w jednym turnieju - Tortyna Bartosz, Kapecki Igor)