Zamknięcie lodowiska.
Zbiórka makulatury.
Lodowisko
Zarządzenie w sprawie naboru na stanowisko księgowego w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Szczytnej.
Zarządzenie w sprawie naboru na wolne stanowisko urzędnicze w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Szczytnej:
Jasełka
21.12.2023r.
W czwartek. 21 grudnia, obejrzeliśmy jasełka w wykonaniu uczniów klasy 5b.
W przedstawieniu, oprócz tradycyjnego przekazu historii narodzin Jezusa, poruszone zostały bardzo ważne tematy: potrzeba miłości, przyjaźni, współczucia, rodzinnego ciepła, pomagania innym. Dziękujemy za ten piękny przekaz w klimatycznej, świątecznej oprawie.
Boże Narodzenie
Nieczynny sekretariat szkolny,
Wycieczka do Świdnicy i Wałbrzycha
05.12.2023r.
5 grudnia uczniowie klas 7. uczestniczyli w wycieczce do Świdnicy i Wałbrzycha, podczas której mieli okazję podziwiać Kościół Pokoju im. Trójcy Świętej w Świdnicy – to największa drewniana barokowa świątynia w Europie, wpisana na listę światowego Dziedzictwa UNESCO. W Wałbrzychu odwiedziliśmy Explora Park- tzw. Centrum Aktywnej Edukacji, którego głównym przesłaniem jest stworzenie dzieciom i młodzieży warunków do nauki przez zabawę.
Komunikat
KOMUNIKAT
Salka szachowa w hali sportowej ZSz-P w Ścinawce Średniej była miejscem rozgrywania Mistrzostw Powiatu szkół podstawowych w szachach dla klas 4-6. W gronie 8 drużyn najlepszą była Szkoła Podstawowa nr 3 z Kłodzka, grająca w składzie: Borys Adamowicz, Hubert Griman, Mikołaj Korczyński i Natalia Jaworska, opiekunem był pan Maciej Barnaś. Zawody sędziował Michał Szydełko, a wszystko przygotował pan Kazimierz Szydełko.
Drużyna Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Szczytnej w składzie: Julia Trendel, Leon Trendel, Oliwier Moore, Fabian Michalski zajęła 3 miejsce uzyskując następujące wyniki:
SP Szczytna - SP 3 Kłodzko - 1: 3
SP Szczytna - SP Wambierzyce - 4 : 0
SP Szczytna - SP Krosnowice - 4 : 0
SP Szczytna - Gmina kłodzko - 4 : 0
SP Szczytna - SP Ścinawka Dolna - 4 : 0
SP Szczytna - SP 7 Nowa Ruda - 3 : 1
SP Szczytna - SP Ścinawka Średnia - 1 : 3
Punkty dla naszej drużyny zdobyli: Trendel Julia - 7 pkt. ( 4 szachownica) ; Morre Oliwier - 5 pkt. ( 3 szachownica) , Trendel Leon - 5 pkt ( 2 szachownica) , Michalski Fabian - 4 pkt ( 1 szachownica)
Klasyfikacja Końcowa zawodów:
1 miejsce - SP 3 Kłodzko 14 pkt. ( 23 małe)
2 miejsce - SP Ścinawka Dolna 12 pkt ( 22)
3 miejsce - SP Szczytna 10 pkt. ( 21)
4 miejsce - SP 7 Nowa Ruda 7 pkt . ( 14)
5 miejsce - SP Krosnowice 6 pkt. ( 11 )
6 miejsce - SP Wambierzyce 4 pkt. ( 9 )
7 miejsce - Gmina kłodzko 2 pkt ( 7 )
8 miejsce - SP Ścinawka Dolna 1 pkt ( 5 )
4
Konkurs "Czytamy Kubusia Puchatka po angielsku"
1.12.2023r.
1 grudnia odbył się konkurs dla uczniów klas trzecich „Czytamy Kubusia Puchatka po angielsku”. Pierwsze miejsce zajął Oliwier Moore z kl. 3b, wyróżnienia zdobyli: Karolina Cienkosz kl. 3c oraz Patryk Paszkiewicz kl. 3a.
Serdecznie gratulujemy Laureatom, a wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział i trud włożony w przygotowanie czytania tekstu w języku angielskim.
Zbiórka pluszaków dla dzieci
25.11.2023r.
Zakończyliśmy akcję zbierania pluszaków dla dzieci przebywających w szpitalach na oddziałach onkologicznych. Inicjatorem działań była Fundacja „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w akcji, okazali wiele empatii i dobrego serca. W czwartek pluszaki trafiły do Wrocławia, do siedziby fundacji.
Konkurs "Zwierzęta aktywne zimą"
23.11.2023r.
23 listopada uczennica naszej szkoły, Lena Wojtak, otrzymała nagrodę w konkursie plastycznym „Zwierzęta aktywne zimą”. Organizatorem wojewódzkiego konkursu była Liga Ochrony Przyrody, Okręg we Wrocławiu.
Lena zajęła 3. miejsce, opiekę nad uczestniczką konkursu sprawowała pani Dominika Mielnik. Gratulujemy!
Dodatkową atrakcją wyjazdu był udział w odsłonięciu nowej rzeźby wrocławskiego Krasnala-Myśliweczka. Uroczystość odbyła się w towarzystwie autora, Tomasza Moczka.
Dzień Życzliwości i Pozdrowień
21.11.2023r.
Wczoraj świętowaliśmy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Dużo koloru żółtego zagościło w naszej szkole. Przypominaliśmy sobie tym samym, by pamiętać o różnych, często drobnych gestach, które umilają nam życie i czynią świat piękniejszym.
Turniej robotyczny "Liga robotów"
- 16
17 listopada uczniowie w składzie: Kaja Zuterek, Zuzanna Gilewska, Adam Zagaja, Adrian Mastaj, Piotr Sudoł, Bartosz Puchalski, Bruno Bartczak, Patryk Pietronik pod opieką Angelika Woś brali udział w ogólnopolskim turnieju robotycznym „Liga robotów” we Wrocławiu. W turnieju uczestniczyli uczniowie z dwóch województw: dolnośląskiego i lubuskiego. Turniej ten oparty jest na idei STEAM. Łączy wiedzę z różnych dziedzin. Chociaż nasi uczniowie nie dostali się do finału ogólnopolskiego to jesteśmy z nich bardzo dumni, ponieważ w bardzo trudnej kategorii - przejazd robotem - zadanie praktyczne zajęli 3 miejsce. Gratulacje dla nich!
#ligarobotow #mein #govtech #ore #ibe Laboratoria Przyszłości #laboratoriaprzyszlosci #legospikeprime #lego
Pasowanie na Ucznia
We wtorek, 7 listopada, odbyło się Uroczyste Pasowanie na Ucznia. Pierwszoklasiści zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Zaprezentowali się wspaniale, a pani dyrektor Dominika Mielnik uroczyście pasowała na ucznia każdego pierwszoklasistę.
Kochani, życzymy Wam sukcesów w nauce i rozwijania swoich pasji!
Autorką zdjęć jest pani Justyna Biesaga-Sroka/ Janinografia7 listopada
Konkurs zimowy
Zajęcia wokalne
KONKURS
Mistrzowie powiatu w piłce nożnej chłopców.
Drużyna SP w Szczytnej mistrzami powiatu w piłce nożnej chłopców. W rozegranym11.10.2023 r. w Krosnowicach finałowym turnieju w piłce nożnej dla szkół podstawowych klas 7-8 uzyskano wyniki :
SP 7 Nowa Ruda – SP Wojbórz 4 : 1
SP Szczytna – SP Stronie Śląskie 2 : 0
Mecz o 3-4 miejsce : SP Wojbórz - SP Stronie Śląskie 3 : 3 dogrywka 0 ;0 , karne 1 : 0
Mecz o 1- 2 miejsce : SP Szczytna - SP 7 Nowa Ruda 0 : 0 ,dogrywka 0 : 0 , karne 3 : 0
Kolejność końcowa zawodów :- SP Szczytna,
- SP 7 Nowa Ruda,
- SP Wojbórz,
- SP Stronie Śląskie
Gratulujemy młodym piłkarzom ze Szczytnej i ich trenerowi Mieczysławowi Wianeckiemu awansu do strefy wałbrzyskiej, dziękujemy za sprawne przeprowadzenie zawodów kol. Markowi Kapralowi ze Szkoły Podstawowej w Krosnowicach.Skład drużyny ze Szczytnej: Mongiałło Mikołaj, Zagaja Adam, Bartczak Bruno, Busse Adam, Axmann Adam, Axmann Adrian, Niemiec Piotr
List DKO do Dyrektorów, Nauczycieli i Rodziców 9.10.2023
Wrocław 2023-10-09
Szanowni Państwo Dyrektorzy, Nauczyciele i Rodzice!
W związku z zapytaniami i wątpliwościami dotyczącymi prac domowych zadawanych uczniom i ich oceniania oraz zasad poprawiania przez uczniów niesatysfakcjonujących ocen informuję, że:
- Kwestie oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy
w szkołach publicznych regulują:
- Ustawa z dnia 14 grudnia 2016 r. - Prawo oświatowe (tekst jedn.: Dz. U. z 2023 r. poz. 900 z późn. zm.)
- Ustawa z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (tekst jedn.: Dz. U. z 2022 r. poz. 2230 z późn. zm.)
- Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 22 lutego 2019 r. w sprawie oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy w szkołach publicznych (Dz. U. z 2019 r. poz. 373 z późn. zm.)
2. Formy pracy uczniów i zasady ich oceniania określa statut szkoły. Jest on uchwalany przez Radę Szkoły (społeczny organ szkoły złożony w równych częściach przez nauczycieli, uczniów i rodziców), a w przypadku jej braku przez Radę Pedagogiczną.
3. Zadawanie i ocenianie prac domowych przez nauczycieli jest legalne. Zgodne z przepisami prawa oświatowego szkoły w swoich statutach szczegółowo regulują kwestie zadawania i oceniania prac domowych. Określają także sposób i termin poprawiania ocen niesatysfakcjonujących uczniów (w tym zwłaszcza ocen niedostatecznych), liczbę podejść do poprawy i wagę nowej oceny.
4. W opinii Rzecznika Praw Dziecka wyrażonej w dniu 8 stycznia 2020 r. praca domowa pełni ważne funkcje dydaktyczne, utrwala wiadomości zdobyte podczas zajęć w szkole, rozwija inicjatywę ucznia, kształci samodzielność myślenia i działania. To trafna opinia, wszak - jak mawiali starożytni Rzymianie - repetitio est mater studiorum - powtarzanie jest matką wiedzy. Rzecz jasna zadawanie prac domowych powinno być celowe, przemyślane i dostosowane
do indywidualnych potrzeb ucznia. Prace domowe nie mogą nadmiernie obciążać ucznia, który po zajęciach dydaktycznych w szkole powinien mieć czas na odpoczynek, zabawę, uczestnictwo w życiu rodzinnym, spotkania
z rówieśnikami, a także rozwijanie własnych zainteresowań.4. To nauczyciel w sposób najbardziej wiarygodny i kompetentny może ocenić indywidualne potrzeby swojego ucznia. W przypadku odczucia, że uczeń jest przeciążony pracami domowymi można zgłosić problem nauczycielowi danego przedmiotu, w dalszej kolejności wychowawcy i dyrektorowi szkoły, który sprawuje w szkole nadzór pedagogiczny. Nie ma takiego problemu, którego nie dałoby się rozwiązać we wspólnocie szkolnej w spokojnej, merytorycznej rozmowie.
5. Roztropnie zadawane prace domowe dobrze służą rozwojowi ucznia. Uczą też obowiązkowości i odpowiedzialności. To ważne, bo misją szkoły jest nie tylko uczyć, ale i wychowywać młode pokolenie. Traktując uczniów z szacunkiem
i serdecznie warto nakładać obowiązki i wysoko trzymać porzeczkę wymagań. Takie przecież będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie.Z poważaniem pozostaję
Roman Kowalczyk
Dolnośląski Kurator Oświaty
- Kwestie oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Wszystkie